Na stáži ve Španělsku

V rámci zahraniční stáže měli naši učitelé možnost navštívit soukromou základní školu s bilingvním vzdělávacím programem ve Španělsku. Jakub Kakos s Janou Křehlovou, Marie Hronková s Bárou Křížovou a za MŠ Dana Bartoňová a Kateřina Jarošová navštívili základní školu Novaschool Medina Elvira v Granadě, která je zaměřena na všechny stupně vzdělání žáků od 3 do 18 let. Získali tak náhled do španělského školského vzdělávacího systému, sdíleli pedagogické zkušenosti a aktivně se zapojili do výuky. Stáž byla zaměřena na práci s dětmi s odlišným mateřským jazykem.

Prezentace proběhne 26. 9. 2022.

V červnu 2022 byly také vyslány na stáž do španělské Benalmádeny kolegyně Klára Fischerová, speciální pedagožka a Andrea Kuchtová, pedagožka 1. stupně. Stáž probíhala v The Benalmádena International College, mezinárodní škole s anglickým vzdělávacím systémem.

Kolegyně nahlédly do způsobu organizace školy, hospitovaly v hodinách, seznámily se s běžným provozem školy, výukovými metodami, výukovými materiály i systémem hodnocení. Diskutovaly s ředitelem školy a vyměňovaly si zkušenosti s učiteli. Nové zkušenosti prezentovaly po návratu svým kolegům.

Jakub Kakos
2.9.2022