V posledním školním týdnu se školní pěvecký sbor Piánko nezastavil
V úterý 24. června proběhl již tradiční Závěrečný koncert sboru PIánko na Libeňském zámečku. Nejprve vystoupily mladší děti. Zazpívaly dětské písně, které doprovodily tancem a nástroji. Poté přišly děti starší a společně zazpívaly a zatančily písně, které provázely sbor po celý školní rok. Jsme rádi, že byl přítomen i pan ředitel. Na závěr koncertu dostaly všechny maminky a babičky od dětí kytičku.
Sólo v písni Pásla Kačenička zazpívaly Arianna Čermáková, Emilie Janda, Rozálie Walaszczyková a Anna Frydrychová. Na klavír nás doprovázel náš dvorní klavírista Filip Rajnoch a na djembe Tomáš Kerle. Na ozvučné kameny zahrála Noemi Kerle a Emilie Janda.
Hned druhý den 25. června zazpíval školní pěvecký sbor Piánko na Lyčkohraní, které bylo na zahradě naší školy. I tady děti zazpívaly a zatančily vybrané písně, které doprovodily na nástroje. Píseň We Are The World zazpívala bývalá žákyně školy Laura Sladká a sbor ji doprovodil při refrénu. Velmi děkujeme panu Jindřichu Jandovi, který nám celé Lyčkohraní ozvučil a přivezl i pódium, na kterém byli všichni vystupující pěkně vidět i slyšet.
Poslední vystoupení bylo již tradičně při odchodu žáků devátých tříd. V pátek 27. června prošli deváťáci školou až na dvůr školy, kde jim školní sbor Piánko zazpíval dvě písničky. Nejprve to byla africká píseň Banaha a potom píseň od Pokáče Život je pes. Věříme, že se jim písně líbily a budou se do školy vracet.
Děkujeme všem zpěváčkům, rodičům a těm, kteří nám v tomto školním roce pomáhali při všech akcích sboru. Také panu řediteli Kordovi za jeho podporu.
Velké poděkování patří hlavně panu Filipu Rajnochovi za klavírní doprovod a věříme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat.
Za školní pěvecký sbor Marcela Bílá, vedoucí sboru