Školní časopis roku: Mediální klub opět soutěžil

V pátek 24.11. se konal 15. ročník Multimediálního dne v Brně, kam se již po několikáté vydal i školní Mediální klub. Cílů tohoto dne bylo hned několik. Získat povědomí o tom, jak fungují média, posílit mediální gramotnost návštěvníků a vyhlásit vítěze soutěže školního časopisu roku. Program se konal na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity (MUNI).

V průběhu tohoto dne se potkávali novináři, členové různých školních redakcí, ale i zájemci o studium na MUNI. Tématem letošního ročníku bylo: Jak se dělá prezident. A proč právě prezident? Protože v den konání uběhlo přesně 300 dní od zvolení nového českého prezidenta Petra Pavla. V průběhu celého dne bylo možné navštívit různé workshopy, debaty, diskuse nebo přednášky, které se týkaly novinářské práce v průběhu konání voleb nebo PR kandidátů na prezidenta.

Zástupci našeho Mediálního klubu (Kaloyan, Mykola, Andreas, Bára a Anežka) si vybrali workshop na téma „Jak se dělají Zprávičky“ a vzhledem k tomu, že už jsou to zkušení „mazáci“, dostali příležitost si natočit reportáž přímo z místa, která byla odvysílána ve Zprávičkách na ČT:D (reportáž začíná v čase 1:50):

Díky Multimediálnímu dni se také zvyšuje propagace Masarykovy univerzity. V průběhu let se k programu přidalo i vyhlášení soutěže Školní časopis roku.

Mediální klub měl tu čest si převzít cenu za 2. místo v kategorii školní webový magazín v rámci celé ČR.

I když se muselo brzy ráno vstávat a do Brna trvala vlakem cesta celkem dlouho, návštěvu města, univerzity i nabízených programů si členové a členky náramně užili. Dozvěděli se zajímavé informace a odnesli si nové zkušenosti do školní redakce.

Článek: Bára Klimešová / Editorka: Michaela Smolařová

Barbora Klimešová