O zlatý ananas: Žákyně se zúčastnily republikového finále v malé kopané

Starší žákyně naší školy se 23. a 24. května zúčastnily celorepublikového kola ve školní malé kopané. Nakonec bojovaly o páté místo.

Starší žákyně ZŠ Lyčkovo náměstí se už v září probojovaly přes okresní kolo Prahy 8 v malé kopané. V listopadu se díky postupu účastnily pražského kola, kde porazily s přehledem všechny soupeřky. Dostaly tak možnost kvalifikovat se do celostátního kola.

Na kvalifikaci se holky vydaly v květnu do Jirkova, kde se utkaly s vítězkami Ústeckého a Karlovarského kraje. Oba zápasy  v vyhrály a zajistily si tak postup do republikového finále. Republikového kola se zúčastnilo pět škol, které prošly sítem okresních, krajských a kvalifikačních kol. Šestou školu mohl dosadit pořadatel. Dvoudenní turnaj se pořádal ve Spořicích u Chomutova.

V základní skupině se dívky utkaly se ZŠ Sever z Hradce Králové a ZŠ Propojení ze Sedlčan. Zápas s týmem ze Sedlčan byl velmi vyrovnaný, ovšem naše dívky dostaly v posledních dvou minutách zápasu gól a skóre se již nedalo vyrovnat. V pátek se proto žákyně z Lyčkova náměstí utkaly o páté místo.

Pan komentátor prohlásil zápas o páté místo utkáním o Zlatý ananas. Dívky se střetly znovu se svými soupeřkami z kvalifikace a opět obhájily.

Starší žákyně základní školy Lyčkovo náměstí sice neodjížděly s medailemi, ale republikové kolo si velmi užily a odvezly si trofej v podobě ananasu. Děkujeme holkám za skvělý výsledek a za skvělé vedení týmu koučům Janu Jírovcovi a Vítovi Rybovi. Sestava: Amálie Koptová, Natálie Strnadová, Anna Fraňková, Adéla Hutláková, Aneta Hanzalová, Daniela Doudová, Radka Dobrovolná, Patricie Mládková, Barbora Talpová.

Foto: Stanislav Král, Asociace školních sportovních klubů ČR

Aneta Hanzalová