Nejčastější otázky: Na co se ptají rodiče budoucích prvňáčků?

Zápis do prvních tříd a přípravného ročníku se blíží a jako každý rok, také letos se objevuje mnoho otázek, které rodiče uchazečů pálí. Jaká jsou kritéria pro přijetí? Kdo bude v prvních třídách učit? Je možné si vybrat třídu nebo třídního učitele/učitelku? Kdy a jak proběhne zápis? Poslechněte si rozhovor s vedením školy, který natočil Mediální klub.

Ptali jsme se pana ředitele Jana Kordy, paní zástupkyně Lenky Pechátové a také Marka Remiše, který byl zástupcem ředitele pro detašované pracoviště Pernerova.

Chcete-li se dozvědět více o „Pernerce“, můžete kontaktovat zástupkyni ředitele Veroniku Dobrovolnou.

Nechybí ani odpovědi na otázky ohledně toho, co a jak se ve škole učí. Podle jaké metody? Podle jakých učebnic? Od kterého ročníku se učí třeba angličtina? Jak je to s jídelnou, družinou nebo třeba s kroužky?

Podcast si můžete poslechnout ve vašich oblíbených podcastových aplikacích (Spotify, Apple Podcasts, Anchor a další).

Na přípravě se podíleli: Mykola Štěpán Kukla, Tadeáš Cihla, Andreas Ton, Natálie Židovská, Barbora Klimešová / Foto: Tadeáš Cihla / Střih: Michaela Smolařová

Mediální klub
3.2.2021