Návštěva z Chýně

Lyčkament je na naší škole už třetím rokem. V letošním roce jsme měli možnost se poprvé setkat i s jiným školním parlamentem, navštívili nás žákyně a žáci ze Základní a mateřské školy v Chýni.

Naším cílem bylo představit jak naši školu, tak i okolí kolem ní. Připravili jsme si pro ně program, ve kterém jsme se snažili zahrnout informace ohledně historie naší školy. Představili jsme jim zajímavá místa v Karlíně, jako např. Invalidovnu. Nesměly chybět také hry venku a vědomostní kvízy, abychom si ověřili, co si naše návštěva zapamatovala. Prostor byl i na zpětnou vazbu. Na co jsou děti nejvíce pyšné ve svém v parlamentu? „Na to, že jsme navrhli akce jako Barevný den nebo Spolu to dáme.“ „Jsem ráda, že si v parlamentu vzájemně pomáháme, spolupracujeme a že se nehádáme.“ Setkání se povedlo a věříme, že jsme se i vzájemně inspirovali.

Anežka Dvořáková
14.6.2023