Lyčkárna žila i o prázdninách

Ani o prázdninách škola neutichla, tedy ne tak docela. Práce tu byla stále spousta a budova navíc letos nově hostila i příměstský tábor. Konkrétně šlo o Sports Dance Camp, který se tu konal od 5. až do 9. srpna.

Sports Dance Camp (SDC) je nový letní příměstský tábor pro děti od 6 do 15 let. Děti mají možnost si vybrat mezi několika zaměřeními. Mohou rozvíjet v tanci, různých sportovních aktivitách nebo ve své výtvarné zručnosti.

Tábor se konal pod vedením zkušených odborníků, kterým navíc školní prostředí není cizí. Jan Jirovec a Vít Ryba zajišťovali sportovní aktivity, při kterých si měli děti zlepšit pohybové dovednosti a manipulaci se sportovními pomůckami. Malí sportovci se učili spolupráci při různých hrách a vyzkoušeli si neobvyklé činnosti, např. lacross, branball, základy in-line bruslení a stolní tenis.

O taneční část Campu se starala Tereza Palanová. Děti si pod jejím vedením mohly vyzkoušet různé styly tance. Setkaly se tu s baletními prvky, ale i contemporary dance, street dance, jógou a spoustu dalších aktivit. Tábor byl obohacen i uměleckou složkou, kde účastníci tvořili výrobky z keramiky, malovali a všelijak vyráběli. Výtvarnou činnost vedla Magdaléna Palanová.

Tábor se odehrával nejen v prostředí školy, ale využívalo se i okolních parků a hřišť na Vítkově či v Kaizlových sadech. Jeden celý den strávili táborníci za pěkného počasí na koupališti v Petynce. Závěrem Campu byla show, při které rodiče mohli vidět, co se děti za týden naučily.

Záměrem Sports Dance Camp bylo vytvoření netradičního příměstského tábora, kde se děti zapojí do tří aktivit, které jim mohou třeba pomoci ve výběru jejich koníčku. Letošního prvního ročníku se zúčastnilo 22 dětí. Všichni si ho velmi užili, na příští rok se už plánuje pokračování a navýšení kapacity.

Štítky
Lyčkopis