Lyčkárna na jedno odpoledne Bradavicemi

Malí čarodějové a čarodějnice letos nezaplnili náměstí, ale podnikli invazi přímo do školy. Deštivé odpoledne 29. dubna všechny zahnalo pod střechu, kde na ně ale čekala spousta her a aktivit jako obvykle.

Hod na čarodějnici, let na koštěti, skákání v pytli nebo třeba čarodějnický souboj. Účastníci zápolili v tradičních aktivitách, jen se z prostoru před budovou přesunuli do tělocvičny a na chodby školy. Nezměnil se ani cíl – nasbírat všechna razítka a získat sladkou odměnu.

Další neodmyslitelnou součástí akce bývá soutěž masek. Role módních kritiček se rády ujaly paní učitelky a paní družinářky, odměny pro ty nejlepší zase vyrobili žáci druhého stupně. Ti se ostatně starali i o hladký průběh akce tím, že pomáhali na stanovištích. Organizace a zároveň moderování letošního už 18. ročníku se pak zhostil Mgr. Petr Tichý spolu s Mgr. Lenkou Kader Aghovou.

Kolem osmé večerní pršet přestalo, přesto se tento ročník musel obejít bez tečky nakonec – totiž přeskoku přes oheň. Všichni čarodějové a čarodějky se přesto rozcházeli domů nadšení a natěšení na další akci napřesrok.

Štítky
Lyčkopis Tradice