Klubové klání ve florbale

Vedoucí školního klubu uspořádali první ročník florbalového turnaje. Sportovní klání se uskutečnilo v termínu od 4. do 11. listopadu ve školní tělocvičně. Zúčastnilo se ho devět týmů, ty si své síly změřily celkem ve 210 minutách čistého herního času a 30 zápasech. Několika zápasů se zúčastnila i paní učitelka Lucka Klimešová, díky její iniciativě se tak do turnaje zapojily hned dva další týmy.

O vítězích turnaje se se rozhodlo až poslední sedmý den, vyhrál tým Vašek, druhý se umístil tým Sparta b, třetí skončil tým Jandýs.

Spoluvedoucí klubu Vítek Ryba hodnotí turnaj velmi pozitivně: „Atmosféra tu byla opravdu skvělá, mám z toho dobrý pocit, protože si myslím, že devět týmů je hodně. Jak se tam fandilo, povzbuzovalo, běhal mi chvílemi až mráz po zádech,“ říká. V budoucnu se tak děti mohou těšit na další zápasy a to například na utkání ve fotbale, šipkách nebo třeba v piškvorkách.

Spoluautoři a foto: Vojtěch Brůžek, Tadeáš Cihla

Ondřej Kutílek