Jarní sprint na Opatově

Po loňském zasněženém závodě v Čimičáku bylo v neděli 17. března sice foukavé, ale jinak slunečné a teplé počasí, akorát tak na závod v orientačním běhu! Na jeden jsme tedy vyrazili. Víkend ještě stvořený na jarní lyžovačku, takže jsme se sešli pouze tři. Rychlý zápis a hurá na start.

Nechali jsme odběhnout Matěje s několikaminutovým náskokem jako prvního, abychom ho kdyžtak cestou potkali. Ne, že by byl pomalejší nebo hůř mapoval, ale zatím se nám tato taktika osvědčila, kdyby náhodou někde něco nevěděl, tak aby byla větší pravděpodobnost ho potkat. S Vojtou měli stejnou trať C, a tak doběhli téměř spolu.

Krásný postup Centrálním parkem a zpátky trochu sídlištěm, oba tvrdili, že cestou neřešili žádný problém. Škoda, že Kačka nesvěřila Káju babičce a nezaběhla si také, mohli jsme se porovnat i my. Trať B byla postavena trochu víc s přeběhy parku a záběhy do sídliště, nic záludného, občas řešení náběhu zleva nebo zprava a běhu proti větru :).

Děkujeme za pěkně připravený jarní závod a už se těšíme na svoje trénování – začneme na Pražačce a na Ládví.

Foto: commons.wikimedia.org (Licence CC BY-SA)

Štítky
Lyčkopis Sport