Fyzika inspiruje: první místo v soutěži

Bývalí žáci, kteří se zúčastnili projektu BeInspired@ICHEP2020, se dočkali závěrečné vernisáže, která byla kvůli pandemii COVID-19 dlouho odkládána. O workshopu a projektu jsme psali již v únoru tohoto roku.

Ve středu 9. 9. 2020 se v odpoledních hodinách uskutečnila už dlouho plánovaná vernisáž výtvarných děl k projektu BeInspired@ICHEP2020. Výstava se konala na Matematicko- fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Tróji. Akce probíhala v rámci Konference českých a slovenských fyziků. V únoru se studenti zúčastnili přednášek o částicové fyzice a několika workshopů, zaměřených na výtvarné umění. Cílem celodenní akce bylo inspirovat žáky, aby zkusili fyziku propojit s uměleckým světem.

Žáci na základě toho, co se dozvěděli a viděli, zpracovávali svá výtvarná díla. Kvůli koronavirové pandemii se uskutečnila distančně první vernisáž. Ta je k zhlédnutí na youtubovém kanále ICHEP2020. https://www.youtube.com/watch?v=DogSAdEZzog&t=1689s

Přes celé léto bylo otevřené hlasování, které mělo rozhodnout o nejpovedenějším a nejnápaditějším díle. Vyhlášení bylo součástí druhé, již prezenční vernisáže na fakultě v Tróji. A jak žáci z Lyčkova náměstí dopadli? Skupina studentů vyhrála první místo v soutěži uměleckých děl s fyzikální tématikou v kategorii mladší žáci a odnesli si diplomy a ceny.

Aneta Hanzalová
14.9.2020