Turnaj ve vybíjené – kategorie dívek 4.-5. ročník

Po velkém úspěchu kluků z 3.-5. ročníků ve florbalu se ukázaly i holky ze 4.-5. ročníků, které si přes okresní a krajské kolo vybojovaly postup do republikového finále! Mírnou komplikací byl návrat ze školy v přírodě ze Šumavy, když druhý den měly už soutěžit v Pecce u Nové Paky, tedy na opačném konci země, ale to zvládli zařídit obětaví tátové, kteří je dovezli do Prahy večer před turnajem.

Hracími dny byl 1. a 2. červen. První den se odehrály zápasy ve skupinách, které rozhodly o tom, o které místo se bude hrát druhý den. Bohužel se nám tyto zápasy tolik nepovedly, takže jsme postoupili do třetí skupiny hrající nejlépe o 9. místo. První den měl skvělou atmosféru nejenom kvůli počasí nebo pěkným venkovním hřištím, ale i kvůli večernímu výletu na hrad Pecka a pěknému zázemí, kde se všechny holky mohly dostatečně vyřádit na nafukovacím skákadle. Po prohlídce hradu  se holky ještě dlouho touto zábavou bavily, až nakonec všechny vyhnal hustý déšť. Druhý den čekaly holky opět tři zápasy a bylo to opět náročné. Moc se nedařilo domluvit si jednotnou taktiku a držet ji, ale holky i tak bojovaly do posledního dechu. Poslední zápas nakonec vyšel na skamaráděný tým z Kroměříže. Zpočátku probíhal v přátelském duchu, ale nakonec zvítězila touha po vítězství. Zápas skončil po dvou poločasech nerozhodně a muselo následovat prodloužení. I to skončilo nerozhodně, a tak následovala „náhlá smrt“, kdy rozhodne první vybitá. Losování vyhrály soupeřky, následoval první přehoz, pro druhý si dosáhla Amálka a z otočky vybila soupeřku. Krásný závěr turnaje, i když ani toto vítězství nám nepomohlo k lepšímu umístění, ale kdo by to na začátku řekl, že holky z Lyčkárny skončí celkově 12. z republiky, když se tohoto turnaje od základních kol ve všech kategoriích účastní okolo 30 tisíc dětí!?:)

Účastnice jmenovitě: 4.A Lea a Monča Škovranovy, 4.B Áďa Follerová, 5.A Sára Kaszová (bohužel onemocněla a závěrečného turnaje se nezúčastnila), Áďa Klimešová, Kikina Priknerová, Kája Přibylová, Viki Vránová, Bára Zadražilová, 5.B Anička Fraňková a 5.C Amálka Koptová a Ela Skalošová

Gratulujeme všem zúčastněným, děkujeme rodičům a kamarádům za podporu na dálku a přejeme hodně úspěchů v dalších sportovních soutěžích!

za kabinet TV - Kateřina Procházková (Ledecká), Vítek Ryba, Ondřej Černý

Jan Korda