Evropský den hudby na Pernerce

Hudba spojuje! Hudba vytváří a podporuje radost! V pátek 15. března 2024 se Pernerka připojila k Evropskému dni hudby ve školách.

Hudba vítala všechny příchozí žáky, rodiče i pedagogy už u tramvajové recepce. Někteří žáci z 5. N a 1. L se rozhodli přivstat si a do školy dorazili, aby se sami proměnili v hudební nástroj - živý metalofon. Kolemjdoucí je na schodech vedoucích do budovy rozehráli zmáčknutím barevného tlačítka na zádech. Libozvučná melodie všech tónů, které žáci na ozvučné kameny vytvářeli, zněla díky akustice celé budovy od přízemí až po nejvyšší patro.

Hlavní hudební událostí dne však byl společný zpěv všech tříd Pernerky na schodišti na konci velké přestávky. Žáci se vedle společného zpěvu mohli zapojit také hraním v žákovském orchestru. Vytvořili jej žáci hrající melodické linky na trumpetu, příčnou i zobcovou flétnu, violoncello a piano, harmonicky je doprovodily kytara a ukulele, rytmus držel cajon. Společně se žákovským orchestrem se do hraní zapojila také dvě třídní hudební tělesa. 1. L měla připravený hudební doprovod lidové písně Travička zelená na ukulele (v C dur) a cajony. Třída 2. V pak zahrála společně na zobcové flétny nejen Travičku zelenou v D dur, ale zvukově nádherně doplnila každý z refrénů Tří citrónků, které se v originální aranži připravené právě pro tuto příležitost staly hitem dne hudby na Pernerce. Atmosféra byla jedinečná. Pokusili jsme se ji zachytit na fotkách i videu tak, abyste si ji ze záznamu mohli užít i Vy!

Srdečně děkuji všem žákům i kolegům za přípravu i aktivní účast na společné hudební akci.

Dobromila Hodová

Štítky