Vítejte ve 4.M

Stejně jako ostatní třídy na Pernerce máme i my jiné písmenko, než je obvyklé u čísla třídy. Každá třída se jmenuje podle osobnosti, nebo místa, které je spojeno s Karlínem.

A proč zrovna M? M jako Metoděj, který je společně s Cyrilem patronem kostela na Karlínském náměstí.

Kdo byl Metoděj?

Metoděj byl pro vzdělání českého národa velmi důležitý. Byl starším bratrem Cyrila, se kterým přišel společně na naše území a zasloužil se o prosazení nového jazyka staroslověnštiny.

A kdo jsme my?

Jsme velmi aktivní třída. Je nás dohromady 25 dětí a Olga s Verčou a Ondrou jsou našimi průvodci.

12 divočáků - Kvido, Maty, Fíla, Milda, Honzík, Wojta, Toník, Bertík, Ondra, Jáchym, Pepa a Tonda a 13 divoženek - Julča, Eli, Eliška, Lucka, Isa, Lia, Paty, Mariettka, Klárka, Kája, Nelča, Bella a Arina.

Pravidelně vyrážíme na výpravy do blízkého i vzdáleného okolí. Nezastaví nás ani sníh a déšť, vedro ani zima. Cestujeme vlakem, metrem, lodí, tramvají, na kole….V tomto školním roce prozkoumáváme českou historii prostřednictvím míst, které jsou s ní spojeny.

A kde nás najdete?

Naše třída 4.M se nachází ve 3. podlaží školní budovy v Pernerově ulici, hned naproti schodům.

Co všechno podnikáme:

Jsme vášniví průzkumníci, živého, bruslíme, uklízíme své okolí (nejen hřbitovy :-)), vyrážíme na výlety na kolech či koloběžkách, pěstujeme jedlé i nejedlé rostliny, z výprav přinášíme dary přírody, ze kterých tvoříme, ale i vyrábíme například sirupy nebo čaje. Ve škole šijeme, vějeme věnce, malujeme, a mnoho dalšího. Přijďte se za námi podívat.

.   .

Plán akcí

so 29. 6.ne 1. 9.

29.6. – 1.9.2024
(Základní škola, Třídy, Volný čas, 5. A, 5. S, 5. B, 5. K, 0. A, 0. B, 6. A, 6. B, 6. P, 6. N, 7. A, 7. B, 7. C, 8. A, 8. B, 8. C, 9. A, 9. B, 9. C, 9. D, 9. A - Ukončena 2024, 9. B - Ukončena 2024, 9. C - Ukončena 2024, 9. D - Ukončena 2024, 1. CZ, 4. A, 4. B, 4. D, 4. C, 4. M, 3. A, 3. B, 3. F, 3. V, 2. A, 2. B, 2. L, 2. R, 2. C )
po 9. 9.

(Základní škola, Třídy, )
Třídní schůzky proběhnou v obou budovách v pondělí 9. 9. 2024
od 17,00 - 2. stupeň
od 18,00 - 1. stupeň
V případě jiného termínu třídní schůzky vás budou informovat třídní učitelé.