11. 6.

Ahoj holky a kluci,

Dneska jsme pracovali ve vlastivědě v nové učebnici. Tu červenou už máme celou probranou a je čas se posunout dál. Novou učebnici jsem vám naskenovala, takže v příloze ji uvidíte a budete si moc přečíst to, co my tady ve škole.

Přečti si prosím str. 7-11. Můžeš se podívat i na videa.

Bílá hora

Poprava 27 českých pánů

Baroko

Dál se zkus na internetu podívat na barokní slohový styl. Zkus najít alespoň 4 stavby v Praze v barokním slohu. Znamenalo Baroko jen stavby? Nebo se tento styl promítl i jinam?

Dnes jsme hodně mluvili o tom, jaké jsou rozdíly mezi středověkem a novověkem. Také jsme srovnávali život ve městě a na vesnici. Jaké byly rozdíly dříve a jaké jsou rozdíly mezi městem a vesnicí dnes?

Doufám, že se nad textem v učebnici zamyslíš. Pokud nebudeš rozumět nějakému slovu, zeptej se dospělých nebo hledej odpovědi na webu. Pozor! Najdi si odpověď na více stránkách. Informace na internetu vždy ověřujeme.

Měj se krásně a zítra se těším!

Jana

Jana Křehlová