Plavecká ŠVP Brandýs nad Labem - úterý

Milí rodiče,

Objevitelé dnes ráno vydrželi spát až do budíčku, kdy nás den přivítal slunečným počasím. Po výborné, velké a hlavně rozmanité snídani vyrazili Piráti a Delfíni na lekci plaveckého výcviku s Ondrou a Tomem.

Po svačině si děti vzal Tomáš ještě na sportovní aktivity do lesa. Všichni přišli hladoví, tak se po obědě jen zaprášilo a zbylo trochu místa i na dobrůtky od rodičů.

Během poledního klidu všichni vzorně odpočívali, četli si nebo hráli hry, protože odpolení program začínal opět plaváním.

Po vysušení a svačince jsme vyrazili s objevitelskými pytlíky prozkoumat stezku u řeky Labe. Pozorovali jsme podzimní přírodu všemi symsly, tedy kromě chuti. Bylo opravdu co zkoumat a po dlouhé době jsme využili všechny naše pomůcky z pytlíku. Škoda, že si ho někteří Objevitelé zapomněli vzít s sebou.

Dorazili jsme akorát na večeři. Po večeři měli instruktoři připravený moc pěkný hádankářský večer. Skupinky poznávaly písničky z filmů a pohádek nebo zvuky zvířat. Společně s dětmi jsme hrály i my dvě s Alicí a nevedly jsme si vůbec špatně. Jen ty současné animované pohádky nám moc nešly. Ale nevadilo nám to, společně jsme se všichni bavili.

Před spaním si Objevitelé napsali věty do Deníku, přečetli jsme si další kapitoly z knížky o komisaři Vrťapkovi a zazpívali jsme si pár písniček.

Objevitelé jsou moc prima!

Omlouváme se, že nestíháme psát dřív, ale na programy chodíme společně s dětmi a pak je s Alicí večer ukládáme.

Teď už děti spokojeně oddychují. Až se stáhnou fotografie, přidáme je do fotogalerie.

Hezký večer, případně dobrou noc. Lucka, Alice, Delfíni a Piráti

Lucie Klimešová