Plavecká ŠVP Brandýs nad Labem - středa

Milí rodiče, případně sourozenci a spolužáci,

ráno to z okna nevypadalo dobře, protože venku pršelo. My sice začínáme po snídani lekcí plavání, ale možnost chodit na sportovní přípravu ven je mnohem lepší.

Nenechali jsme si ale počasím zkazit náladu a hlavně snídaně plná dobrot nás vždycky dobře naladí.

Při dnešním plavání se zdokonalovala technika všech plaveckých stylů a skákalo se do vody. Největší radost mají ale Piráti a Delfíni z volné chvilky na konci lekce. Je to velká odměna za jejich pokroky a snahu.

Po svačině se venku udělalo hezky, sluníčko se snažilo, ale bylo mokro. Tomáš se s dětmi vydal na sportování do tělocvičny a určitě to byla výborná náhrada. Po sportovním výkonu byla opět velká chuť na oběd a mnohem větší chuť byla dnes na polední klid. Během něj se četlo, odpočívalo a hrály se klidné hry.

Během odpoledního plavání si děti mohly vyzkoušet plavání s ploutvemi a opět se zdokonalovaly v plaveckých stylech. S Alicí jsme už sehrané a děti k tomu dost pomáhají, takže sušení vlasů a převlékání je intenzivní a rychlé, protože i hlad na svačinu po plaveckém výkonu se dostavuje.

Po svačině jsem Objevitelům rozdávala slíbenou 100,- , protože jsme se chystali do infocentra v blízkosti zámku. Šli jsme nejkratší možnou cestou starými uličkami v Brandýse. S jazykem na vestě jsme dorazili k infocentru, ale jak jsme nesledovali čas, nemile nás překvapilo, když paní v infocentru zavírala deveře, že je 17:00 hodin a už se končí. Neuspěli jsme prosbami, smutnými pohledy ani vyvětlováním......prostě smůla. Náladu nám ale během chvíle zvedli místní pávi, kteří se volně v okolí zámku a v zámecké zahradě pohybují. Obešli jsme zámek a po cestě kolem Labe zpět k hotelu jsme procházeli geoparkem a zkoumali jsme kameny.  Takk se na možnost utrati získané peníze zase zapomnělo. Zítra snad budeme mít štěstí. Chystáme se dojít do Staré Boleslavi, tak nám držte palce, ať to klapne.

Po večeři si instruktoři pro děti nachystali tvořivý výtvarný program. Všechny děti byly spokojené, ale únava byla znát.

S Objeviteli si vždy večer ještě společně zpíváme a čteme. Dnes jsme si zhodnotili, jak se nám tu zatím líbí.

Hodně děti oceňují:

zdokonalování se v technice, volné plavecké chvilky, možnost chodit každý den do přírody, dobré jídlo, ubytování, společné zpívání a čtení, sportovní hodiny, milí instruktoři,.....

Tak po 3 dnech i my s Alicí musíme zhodnotit, že máme spoustu zážitků, že jsou děti opravdu skvělé a že se nám tu moc moc líbí.

Teď už je slyšet jen oddychování z pokojů.

Přejeme i vám hezký večer. Lucka, Alice, Piráti a Delfíni (Objevitelé)

Lucie Klimešová
9.10.2024