Dala bych teď přednost svojí třídě před UčíTelkou, i když to byl skvělý zážitek, říká Veronika Dobrovolná

Veronika Dobrovolná se nepovažuje za učitelku, ale spíše za průvodkyni. Možná to byl důvod, proč ji loni na jaře oslovilo MŠMT a Česká televize, jestli by nešla "provádět" páťáky matematikou v pořadu UčíTelka. "Kdybych se tam měla vrátit, záleželo by to na situaci. Ta situace se změnila, distanční výuka je teď povinná," říká. Jak se jí učí online? "Distanční výuka je strašná. Já jsem člověk, co to umí fyzicky ve třídě," konstatuje Veronika.

Video vzniklo v rámci soutěže Cena Zpráviček, které se účastní školní televize z celé republiky. Porota ohodnotila toto video společně s příspěvkem TV SGO ze Slezkého gymnázia v Opavě jako zdařilé a Cenu Zpráviček jsme tak získali, z čehož máme velkou radost!

Na vyhlášení v rámci vysílání Zpráviček se můžete podívat zde

Byla by ale škoda ochudit vás, naše čtenáře, diváky a posluchače o celý rozhovor, můžete si ho proto poslechnout jako podcast.

Na rozhovoru se podíleli: Vojtěch Brůžek, Barbora Klimešová, Daniel Tůma, Tobiáš Ševců, Anežka Dvořáková, Andreas Ton, Mykola Štěpán Kukla, Tadeáš Cihla, Natálie Židovská / Střih: Michaela Smolařová, Matouš Ettler

Mediální klub
9.2.2021