Červen plný zpívání a tančení

Školní pěvecký sbor Piánko měl v červnu plno zpívání.

Na začátku června bylo představení plné písniček z českých pohádek s názvem "Pohádkové putování", kde děti zpívaly a tančily pro děti ZŠ a MŠ naší školy. Představení děti trénovaly od února a choreografii několika tanců vymyslely starší děti  ze sboru, které chodí už na druhý stupeň.  V odpoledních hodinách bylo zahráno  ještě pro rodiče a veřejnost. Děti zahrály představení sedmkrát a moc si to užily.

V pondělí 10. června 2024 byl Závěrečný koncert sboru na Libeňském zámečku. Děti zazpívaly písně, které se naučily za celý školní rok při příležitosti svátku maminek, tatínků a rodin. Několik písní děti zazpívaly i z představení " Pohádkové putování". Písničky si s námi zazpívali i rodiče a ostatní přítomní hosté. Na závěr koncertu děti rozdaly všem maminkám a babičkám květiny.  Velmi děkujeme Praze 8 za možnost na zámečku vystoupit a těšíme se na další koncert.

Další, již tradiční zpívání, bylo při Lyčkohraní dne 26. června 2024 na zahradě naší školy. Děti předvedly několik písní a ostatní přítomní se přidali  se zpěvem při písních z pohádek. Počasí bylo příjemné a vše se vydařilo. Děti zpívaly a tančily s radostí.

Na závěr školního roku patří rozloučení s deváťáky. Při této příležitosti vždy školní pěvecký sbor zpívá na zahradě školy dvě písně pro žáky z devátých tříd, kteří se loučí s naší školou. Jako první zazněla píseň Statistika z pohádky Princové jsou na draka z dílny Z. Svěráka a J. Uhlíře, při které zpívali všichni společně. Druhá píseň byla napsána přímo na jména všech deváťáků. Jako melodie byla použita píseň - Holky z naší školky od autorů K. Vágnera a P. Žáka. Se zpíváním pomohli i přítomní žáci a učitelé. Věříme, že se píseň líbila.

Máme radost, že se nám podařilo propojit ve sboru děti z prvního a druhého stupně naší školy.

Marcela Bílá
10.8.2024