Gmail – kategorie, třídění hromadných zpráv

Chodí vám do Gmailu hodně zpráv? Asi odpovíte kladně, zvlášť pokud používáte Google Classroom nebo jste se přihlásili k odběru různých newsletterů a podobně. V tomto videu se dozvíte, jak zprávy roztřídit do přehledných záložek, kdy se vám bude hromadná pošta řadit do zvláštní karty.

Chci si to vyzkoušet

Gmail dokáže být velmi užitečný, když si ho dobře nastavíte. Jednou z možností, jak svou schránku zpřehlednit, může být třídění do kategorií podle typů zprávy. V nabídce je hned několik možností a je jen na vás, které z nich si vyberete (nemusíte všechny, stačí jen ty, které budete využívat):

Primární pošta zahrnuje zprávy, které vám někdo pošle přímo, tzn. zprávy, které vám přijdou jen tak od někoho z vašich spolužáků či kolegů.

Na kartě Sociální sítě najdete zprávy z různých sociálních sítí a dalších služeb pro sdílení médií.

Promoakce jsou různé obchodní nabídky, newslettery z webů, kde jste se s vaším e-mailem zaregistrovali a podobně.

Důležitá je karta Aktualizace, kde se schází nejrůznější oznámení, potvrzení, výpisy a podobně. Najdete tady například informace, které jsou automaticky zasílané z Google Classroom nebo z Kalendáře.

A fóra bývají obvykle zprávy z internetových skupin, diskuzních fór a e-mailových konferencí.

Věděli jste, že...

Toto chytré třídění si můžete zapnout nejen v podrobném nastavení, ale také přímo z úvodní stránky Gmailu? Klikněte na ozubené kolečko vpravo nahoře, Typ doručené poštyVýchozí a tlačítko Přizpůsobit.

Pokud nemáte chytré funkce zapnuté, jedním kliknutím je můžete povolit a pak už si jen vybrat záložky, které chcete zobrazit. A je to!

Nápověda od Googlu →

Štítky