ŠvP Podhradí: den druhý

V úterý nás zaskočil jemný, ale vytrvalý déšť. Dle rozkazu Vasca da Gamy jsme opět vyrazili hledat cestu do Indie. Změřili jsme loď a celou cestu hledali léčivé byliny, které jsme pro panovníka prozkoumali a vložili do svých deníků. Cestou mám došly téměř všechny zásoby jídla. Naštěstí jsme našli zbytky lodních sucharů a kysané zelí, čímž jsme zabránili kurdějím (i když jeden námořník o zub přesto přišel). Večer jsme po čichu poznávali drahocenné koření a zpívali námořnické písně. Bouře ani déšť si na nás nepřijdou.

Autor/ka
Pavla Blodigová
Poslední editace
20.6.2026

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize a školní rádio.