Vítejte v třídě 4.P - Trolíků

Vítejte v třídě 4.P - Trolíků

Náš třídní maskot je Trol zelený.

Ale to neznamená, že Bob zmizel nadobro v klobouku. I Bob nám zůstal. Sleduje ve třídě společně s robotem, jak si vedeme v dalším trojročí. 

Letos objevujeme naši zem, Českou republiku. Čeká nás spousta dobrodružství, zážiků a nových poznání. Ale nejůležitější při tom všem je pro nás, aby nám spolu bylo všude a pořád dobře.

Rádi zpíváme, tvoříme, jsme pro každou srandu. Máme rádi naši školu, Karlín, Prahu a celou Českou republiku. Proto jsou naše letošní barvy v barvách trikolóry. 

Název naší třídy "4.P" je odvozen od  ing. Jana Pernera, českého vlastence, projektanta a stavitele železničních tratí. Perner byl mimořádně nadaný a zároveň zkušený technik, který se snažil většinu závažných otázek řešit pobytem přímo v terénu a se znalostí věci. Jeho velkým úspěchem je mj. i umístění dnešního nádraží - Praha střed (Masarykovo nádraží), které se v dalších letech ukázalo jako naprosto optimální. Jeho stavitelský um vyvrcholil stavbou dráhy Praha-Olomouc. Láska k železnici se mu stala osudnou, když utrpěl při jízdě choceňským tunelem těžké zranění, kterému následující den ve svých 30 letech podlehl. 

 

Najdete nás v budově školy v Pernerově ulici v 3. patře vpravo od schodů.

Ve třídě nás je 14 kluků  a 9 holek, Trol zelený, Vlasta, Helča, Bob, robot. 

 

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.