Vítejte v turistické  3.K

Vítejte v turistické 3.K

Milí návštěvníci, vítáme Vás na našich stránkách!

Jistě jste si všimli, že 3.K není úplně běžné označení třídy. Co tedy znamená?

U nás na „Pernerce“ se třídy pojmenovávají po zajímavých osobnostech či místech z našeho okolí. Tak co? Už přihořívá? Tušíte, po kom se tedy jmenujeme?

Ano! Jsme K jako Křižík! František Křižík byl český technik, průmyslník a vynálezce. Jeho nejznámějším vynálezem byla oblouková lampa. Vynalezl světelnou fontánu, zdokonalil elektrické tramvaje a mnoho dalších zařízení. Sestrojil také elektromobil. V roce 1896 zprovoznil hlavní část tramvajové trati Florenc – Karlín – Libeň – Vysočany. Dnes je na jeho počest pojmenováno mnoho ulic v různých městech i stanice metra Křižíkova. Více se o našem vynálezci dozvíte zde.

Potřebujete ještě více informací o naší třídě? Tady jsou!

Je nás dohromady 23 dětí, z toho 11 dívek a 12 chlapců. Do našeho týmu patří také Katka (naše třídní asistentka), Roman (třídní učitel) a Honza (vychovatel ve školní družině). Rádi pracujeme ve skupinách, objevujeme matematiku profesora Hejného, aktivně poznáváme Prahu (proto jsme letos turisté) a zdokonalujeme se v psaní písma Comenia Script.

3 x týdně máme angličtinu, 1 x za týden FIE (Metoda Instrumentálního obohacování) a informatiku + každý čtvrtek se věnujeme našim třídním projektům z nejrůznějších oblastí života. Učíme se také rozvíjet prezentační schopnosti formou prezentací přečtených knih. Zajímavostí o nás by byla jistě ještě spousta, ale o tom si možná povíme zase někdy příště.

A kde nás najdete?

Naše třída 3.K se nachází ve 3. podlaží školní budovy v Pernerově ulici.

Tak na shledanou!

 

Vaši Křižíci

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.