Úterý 20. 10. 2020 a středa 21. 10. 2020

Plán na úterý 20. 10. 2020 a středu 21.10 2020

Dnes máte v plánu více úkolů, které budou časově náročnější.

Rozvrhněte si proto úkoly na dva dny dle svého vlastního výběru. Neučte se déle, než 5 hodin denně. Úkoly splňte do středy!

Držím palce. Pokud Vám není něco jasné, nezapomeňte se nejprve zamyslet, potom podívat do učebnice, prac. sešitu apod. Teprve potom volejte Martině nebo mně.

Mějte se krásně, hlavně zdravě. Myslím na Vás. Lucinka

P.S.: Máme úmrtí v rodině. Z tohoto důvodu nebudu v pátek k dispozici. Jedu na pohřeb mimo Prahu

Slovní miniúloha:

Dnešní den máme s Kubou výročí svatby. Brali jsme se 20. 10. 2001. Naší nejstarší dceři Kateřince je 15 let. Barunka letos oslavila 12. narozeniny a Terezka v létě sfoukla z dortu 8 svíček. Kuba je ročník 1975. Kolikáté výročí slavíme? Kdy oslavíme společných 20 let? Kolik let po svatbě se nám narodilo první dítě, druhé a třetí? Kolik bylo Kubovi let, když se stal tatínkem?

Odpovědi pošlete na WhatsApp. Zkuste vymyslet podobné slovní úlohy pro Vaše spolužáky, odměna Vás nemine!

A jak to bylo u Vás doma? Zeptejte se svých rodičů (prarodičů), kdy se brali oni, koukněte se společně na fotky.

Jan Amos Komenský Udatné dějiny zde

Jan Amos Komenský | Jízdárna Pražského hradu | Informuji.cz