skupina: Maksym, Táňa,Daniel, Eliška a Deniska TÝDEN 11.5.

PRO ZVĚDAVCE A CHYTRÉ HLAVIČKY ZASÍLÁM NEPOVINNÝ ÚKOL A ZÁROVEŇ OCHUTNÁVKU TOHO, CO BUDEME ŘEŠIT PŘÍŠTÍ TÝDEN V ONLINE VÝUCE:

ČJ: NE/ZNĚLÉ HLÁSKY + SLOVNÍ DRUHY

M: DĚLENÍ SE ZBYTKEM A VÍCECIFERNÉ NÁSOBENÍ

TÉMA: NENÍ LES JAKO LES (RŮZNÉ EKOSYSTÉMY PLANETY A MOŽNOSTI ŽIVOTA)

DOMÁCÍ ÚKOL NA TÝDEN 11.5.- 14.5.

ČJ:     ZNĚLÉ A NEZNĚLÉ HLÁSKY + HÁDANKA SE SLOVY

1)      VYBER SPRÁVNÉ PÍSMENO                                                       PTÁME SE, OD SLOVA:

SMAŽENÉ ŘÍ-KY                                                                                              S/Z         ……………………ŘEZAT/ ŘÍŽEČEK

UPEČENÁ BÁBO-KA                                                                      V/F        ………………….

MALÁ ŽA-KA                                                                                    P/B        ………………….

OBYČEJNÁ TU-KA                                                                          Š/Ž         ………………….

PTAČÍ BU-KA                                                                                   T/D        ………………....

2)      VYPLŇ HÁDANKU: JAKÉ SLOVO VZNIKLO?

M:  SPOČÍTEJ PŘÍKLADY + ODPOVĚZ NA SLOVNÍ ÚLOHU

17: 3      =                             ZB                                                         457: 5 =                 ZB

231: 7    =                             ZB                                                               83: 8=                              ZB

Babička nasbírala na zahrádce 35 jahod a rozhodla se připravit na oběd ovocné knedlíky. Do každého knedlíku dala přesně 4 jahody, aby byly pořádně šťavnaté. Zbylé jahody, které by už nevytvořily plnohodnotný knedlík, dala vnučce Alence do pusy. Kolik jahod Alenka dostala?

ODPOVĚĎ:……………………………………..

Věra Palánová