Pondělí 2. 11. 2020

Týdenné plán je v příloze.

Moji milí,

vzhledem k epidemiologické situaci bude i nadále od 2. 11. 2020 probíhat distanční vzdělávání. Nijak nás tato skutečnost netěší, ale rády se s Vámi uvidíme alespoň na společných  virtuální schůzkách.

Jak jsem již avizovala 14. 10. 2020, od 2. 11. 2020 přecházíme na Google Classroom.
Budeme se vídat na Meet a pracovat společně. SETKÁNÍ ONLINE (MEET) JSOU POVINNÁ! Pokud se setkání nezúčastníte a včas neomluvíte, započítává se to jako neomluvená hodina. Od 2. 11. budu zadávat do hodnocení na Škole on-line i odevzdávání Vašich prací a splnění úkolů. Za dobrovolné úkoly budete dostávat procenta navíc. Tzn. Budeme se setkávat online + budete mít samostatnou práci mimo tyto hodiny podle Denního plánu.

Informace k výuce najdete i na webu třídy, jak jste byli zvyklí doposud.

Předběžný rozvrh naší práce při online setkáváních je následující:

Pondělí:
9:00 společné setkání celé třídy na Meet - ranní kruh
10:00 společné setkání celé třídy na Meet  - český jazyk

Úterý:
9:00 společné setkání celé třídy na Meet - matematika
10:00 vlastivěda

Středa:
individuální vzdělávání + možnost přihlášení po menších skupinkách - ještě upřesníme

Čtvrtek: skupina A a B - Bára Jindrová
8:00 - 8:45 společné setkání na Meet - 5 žáků
9:00 - 9:45  společné setkání na Meet - 5 žáků
Čtvrtek: skupina C a D - Lucinka
9:00 -  9:45 společné setkání na Meet - 5 žáků
10:00 - 10:45 společné setkání na Meet - 5 žáků
11:00 celá třída společné setkání na Meet - zatím dobrovolné

Složení skupin A, B, C a D ještě upřesníme.
Samostatná skupina V - Věrka pracuje podle jiného režimu. Děti z této skupiny se ale mohou připojit do společných setkání - budeme moc rádi, když se sejdeme všichni.

Pátek:
individuální vzdělávání + možnost přihlášení po menších skupinkách - setkání na Meet - dobrovolné

Návod na použití Google Classroom a Meet:
Pro práci s Google Classroom i Meet je možné použít jak osobní počítač, tak chytrý mobilní telefon nebo tablet.
V každém případě je nutné být v aplikacích přihlášený pod svým školním mailem!!! Není možné se připojovat přes soukromé maily nebo pouze pomocí odkazu.

Práce na mobilním telefonu nebo tabletu
Přidání účtu do zařízení s Androidem: https://support.google.com/android/answer/7664951?hl=cs
Pokud chcete získat přístup k e‑mailu, kontaktům a kalendáři a stahovat aplikace z Obchodu Google Play, můžete do telefonu přidat účty. Když přidáte účet Google,
support.google.com

Přidání účtu do zařízení s IOS (Iphone, Ipad): https://support.google.com/accounts/answer/6390156?hl=cs

Účet Google lze v mobilním zařízení používat několika způsoby. Přihlášení v prohlížeči Safari Do svého účtu Google se můžete přihlásit v prohlížeči Safari, který je
support.google.com
Dále je nutné si z aplikačních obchodů (Google Play, Apple App Store) stáhnout aplikace Google Classroom a Meet.

To, že jste v aplikaci přihlášeni pod svým školním emailem, poznáte na hlavní obrazovce v pravém horním rohu - je zde zobrazena kulatá ikona s prvním písmenem Vašeho jména (případně s Vaší fotografii, pokud jste ji zadali). Po kliknutí na tuto ikonu se Vám zobrazí emailová adresa, pod kterou jste aktuálně přihlášeni - v každém případě zvolte Vaši školní emailovou adresu. Toto platí jak pro Google Classroom, tak pro Google Meet.

Oběma aplikacím je třeba udělit práva k přístupu k mikrofonu a kameře. V okamžiku, kdy je bude aplikace potřebovat, si o toto oprávnění řekne - je nutné potvrdit.

Práce na osobním počítači
Při práci v PC (Windows, Mac) se k aplikacím přistupuje pomocí webového prohlížeče. Vzhledem k tomu, že jsou vytvořeny společností Google, lze pro bezproblémový chod doporučit prohlížeč Chrome (což ovšem neznamená, že v ostatních prohlížečích to nutně nebude fungovat).

V prohlížeči si otevřete adresu https://classroom.google.com
Opět - v pravém horním rohu najdete kolečko s prvním písmenem Vašeho jména (případně fotkou). Po kliknutí na ikonu je možné zkontrolovat účet, pomocí kterého jste aktuálně přihlášení, případně přepínat mezi Vašimi účty. Pro práci se školním Google Classroom je třeba být přihlášený výhradně pod školním emailem.

Hlavní obrazovka je označena jako Stream. V ní naleznete odkazy jednotlivá naplánovaná setkání pomocí Meet (stačí na ně kliknout), na zadané úkoly, atd.

Z ničeho nemějte obavy!!! Je jasné, že všechno neklapne napoprvé, že se budeme s pracovním prostředím nejdříve seznamovat a postupně to ladit. Společně to ale určitě zvládneme!!!

Držím palce a zítra se těším na první spojení.

Krásný den všem přeje Lucinka
Lucie Glogarová