Čtvrtek 4. 6. 2020

Moji milí,

spoléháme na Vaši poctivost! To, že nemusíte fotit a posílat vše, je jen ulehčení pro Vás. Doufáme, že se nešidíte a vypracováváte si všechny zadané úkoly. Cvičení byste rozhodně neměli mít hotová za 10 minut, ale věřím, že Vám to netrvá déle než 2 - 4 hodiny.

Pokud žádáte o konzultaci, rády Vám s Martinou pomůžeme, pokud budete dodržovat základy slušného chování. Nejsme vaše služky! Prosíme Vás o to, abyste se nejprve zamysleli, pokusili se problém řešit samostatně a teprve potom se obrátili na nás. Napsat - nerozumím, není rozhodně povel pro nás, abychom všeho s Martinou nechaly a ihned Vám volaly.  Znovu Vás prosím, abyste se nezapomněli omluvit, když práci z nějakého důvodu neodevzáte. Veřte, že pro nás není příjemné Vás napomínat a nahánět, že jste něco nesplnili. Zároveň musím pochválit všehny poctivce, kteří pracují a vše řádně plní. Kdo to takto dělá (a my to víme také), může být na sebe právem hrdý, gratuluji!

Užijte si krásný den. Lucinka a Martina

Vyfoť a pošli Martině - Pracovní sešit z ČJ str 94/ 1, 2, 3, 5

Vzory podstatných jmen rod ženský zde

Vzory zde

Určování vzorů zde

Vyfoť a pošli Martině - Skloňování vzor žena zde

Slova souznačná zde

Tetris zde

V příloze máte řešení včerejšího testu, zkontolujte si Vaši práci.

Odčítání na rozehřátí lehké zde

Doplňování útvarů zde

Římská čísla střílečka zde