Úkoly pro mé milé Zetíky na středu 14. 10. 2020

Ahoj Zetíci,

1. blok - Čeština a společnost 8, 30 - 10, 00

1) Zápis do deníku Zetíkova cestovatele

- denně, jak jsme zvyklí

- str. 19 zapsat - výlet na Pražský hrad

2) Šedík a Bubi - čtení nahlas i potichu - str. 5 - 12 - zítra budete mít na škole on line pracovní list k těmto stranám.

3) Písanka - komenia str. 2, vázané str. 3

4) Procvičujeme měkké a tvrdé slabiky

přečíst a naučit se básničku zpaměti ( až ji budete umět, zavolejte mi řekněte mi ji, získáte koláč - nemusí to být dneska) str. 2

- str. 2/ cv. 1

- str. 3/ cv. 1, cv. 2 je bonus navíc

Badatelský úkol za 10 Áček je - kdo bydlí v přízemí domečku párových souhlásek? Jsou to dvě souhlásky, které mají velmi málo slov v češtině. Zkuste najít i příklad slova. Úkol na celou dobu distančního vzdělávání.

2. blok - Matematika a příroda 10,30 - 12,00

1) Procvičujeme si - Počítání do sta (vyber si z možností - těžší a lehčí varianta - podle toho, jak budeš vnímat své matematické schopnosti - koláče získáš pouze za jednu vybranou možnost)

lehčí varianta - str. 3, 4, 5

těžší varianta - str. 19, 20 Nápověda ke cvičení označenému OTOČENÝM čtvercem - TO NENÍ KOSOČTVEREC!!! na str. 20 to, co je v závorce ( ) se počítá jako první. 3 + (5+5) nejdříve spočítám 5+5=10 teprve potom 10+3

2) Vezmi si volný papír - na papír nakresli list javoru, lípy, jírovce, dubu - napiš, který je který. Dále napiš 6 listnatých stromů, 4 jehličnaté stromy. Napiš, který jehličnan na zimu opadává. Napiš, který listnatý strom na zimu neopadává. Nebo napiš dva stromy (o tom druhém jsme se učili ve teď ve třetí třídě). Pokud papír neztratíš a přineseš, získáš za něj Áčko.

3) Veselé počítání

- str. 2 a 3 nahoře - řešte slovní úlohu

- str. 3 celou

lehčí varianta - str. 4 a housenka dole na str. 5

težší varianta - str. 23, 24

bonus z Veselého počítání pro všechny - str. 8 cv. 1

Lego úkol na přemýšlení (náročná varianta) - Máš krabici lega, v níž je 100 kostek.

1. Kolik je zelených kostek, když je jich v krabici polovina z celého balení?

2. Kolik je růžových kostek, když je jich v krabici čtvrtina z celého balení?

3. Zbytek kostek je černých a bílých. Kolik je černých a bílých kostek dohromady?

4. Pokud jste to spočítali a víte kolik je zelených kostek, růžových kostek, bílých a černých kostek, zahrajte si na kostruktéry. Vezměte kostičkovaný papír a ze 100 kostek s určenou barvou (zelená, růžová, bílá a černá) navrhněte stavbu Zetíka. Je nutné dodržet počty kostek zelených, růžových a určit si kolik bude bílých a kolik černých. Nejvyšší počet je 100 kostek.

Pokud stavbu z kostek na papíru přineseš, dodržíš pravidla, máš koláč.