Úkoly pro mé milé Zetíky na čtvrtek 15. 10. 2020

dneska vás čeká...

1. blok - Matematika a příroda 8,30 - 10,00

1) Pracovní list - Úsečky a jejich měření

Pokud se podařilo vašim rodičům vytisknout prac. list, měli byste mít dva úkoly.

- změřit úsečky a zapsat nad ně jejich délku dvěma možnými naučenými zápisy (máte ve vzoru - naučili jsme se, co je desetinné číslo)

- změřit úsečky a ověřit, zda jsou změřené správně. Pokud ne, napište, prosím, správný údaj.

Pokud vám rodiče neměli možnost vytisknout pracovní list, máte tento úkol.

- vezměte si volný papír, na něj napište věci (aspoň 20 věcí), která je menší než 20cm, přesně ji změřte a zapište její velikost. Nezapomeňte na jednotky - zápis 7cm 8mm nebo 7,8cm.

NEZAPOMEŇTE, ŽE PRAVÍTKO MUSÍTE PŘIKLÁDAT ČÍSLICÍ 0, NE ZAČÁTKEM PRAVÍTKA!

NADÁVEJTE PRAVÍTKO OBRÁCENĚ!

NEZAPOMEŇTE, ŽE ÚSEČKA ZAČÍNÁ A KONČÍ VYZNAČENÝM BODEM!!!

2) Veselé počítání

str. 10 - úkol u tužky - vezměte si tužku na rýsování, pravítko a spojte body narýsováním úseček (ne podle ruky!!!) vzpomeňte, ve škole jste rýsovali sluníčko stejným způsobem - jde o čistotu a kvalitu práce - jde opřesné rýsování - nespěchejte. Ať se vám dílo daří.

3) Poslech

- na www.youtube.com si znovu pusťte písničku Září od J. Uhlíře a Z. Svěráka

- na volný list papíru napište, co se děje v přírodě na podzim

- jaké jsou podzimní měsíce a kdy přesně (jaké datum) začíná a končí podzim

- pokud papír pošlete nebo přinesete do školy nebo vám ho zkontrolují rodiče, máte 1 Áčko

- a doma ještě zpěv nezakázali, tak se jí klidně naučte a zazpívejte si ji, pokud vám zpívání přináší radost - uvítám jakoukoli zvukovou, hudební, video nahrávku stejně jako včera s básničkou - díky za krásné umělecké nápady, které jsem od vás včera dostala

Badatelský úkol za 5 Áček je

jak pomocí pravítka dlouhého 20cm odměříš provázek, který bude dlouhý 1 metr?

- prozradím ti, že 1 metr má 100 centimetrů

- pokud se ti podaří provázek dlouhý 1 metr odměřit a ustřihnout, pošli mi fotku nebo ho přines 2.11. do školy, dostaneš 5 Áček (nevyhazuj ho, budeme ho ve škole potřebovat)

2. blok - Čeština a společnost 10,30 - 12,00

1) Párové souhlásky - dnes b - p (pomůckou k práci je domeček)

- celá strana 1 - nezapomeň, že není důležité jen doplnit správnou párovou souhlásku, DŮLEŽITÉ JE ZNÁT VÝZNAM SLOVA, KTERÉ NEZNÁŠ!!!, pokud máš doma rodiče, zeptej se jich, nebo mi zavolej, řeknu ti, co slovo znamená. Další možností je pracovat s internetem a do příkazového řádku zadat např. jestřáb význam slova, dát enter a uvidíš význam slova, nebo slovník v podobě knihy.

2) Šedík a Bubi

- vypracuj prac. list ke straně 5 - 12

- nahlas i potichu si přečti str. 14 - 22 (zítra bude opět prac. list)

3) Písanka

- komenia - str. 5, strany 3, 4 jsou bonus pouze dobrovolně

- vázané - str. 4, strana 7 je bonus pouze dobrovolně

4) Zavolej mi (nejen dnes) a máš koláč

- představ si, že jsem dispečerka na tísňové lince

- představ se mi

- řekni, co se stalo a proč voláš

- řekni, kde se to stalo (jsi v Praze, ale v místě, kde to neznáš)

- a potom společně situaci vyřešíme, na závěr po tobě budu chtít, abys věděl/a všechna telefonní čísla na záchranné složky v České republice.

5) Zápis do deníku jako každý den ve škole

Ať se ti dílo daří. A nezapomeň, že ti můžeme pomoci, jsme tu oba s Honzou smutní, že tu nejste a mu tu trčíme sami. Díky, že nám voláte, píšete a že máte skvělé nápady.

Krásný den

NA ZÍTRA BUDE ZAPOTŘEBÍ

VYTISKNOUT SI NEBO VYZVEDNOUT PRAC. LIST KE STARÝM POVĚSTEM ČESKÝM A HRADŮM

VYTISKNOUT SI NEBO VYZVEDNOUT PRAC. LIST K ŠEDÍKOVI A BUBI

- PAPÍR NEBO ČTVRTKU A PASTELKY NEBO FIXY

!!!DŮLEŽITÉ JE DĚLAT JEN TO, CO JE VE VAŠICH MOŽNOSTECH. POKUD MÁTE S ČÍMKOLIV PROBLÉM, NEPROPADEJTE STRESU. KAŽDÝ JSME JINÝ A MÁME JINÉ LIMITY!!!