Distanční výuka - informace pro rodiče

Zdravím a posílám důležité informace pro vás, Zetíkům číst nedávejte (ti dostanou informace hned po vás).

1) Ve škole po dobu distanční výuky budu k dispozici ve škole od 8,00 - 11,40 kromě pondělí.

2) Pro 14 neplavajících na intenzivním kurzu mám pro vás zpět 700Kč. 4 lekce děti odplavaly na jaře, proto se vrací o 200Kč méně. Ti, kterých se to týká, si mohou zajít do školy mezi 8, 00 - 11, 40 nebo mi smskou pošlou číslo účtu se jménem a já jim zpět pošlu peníze na účet. Smskou prosím, abyste mi potvrdili přijetí platby.

2) Dneska mi, prosím, dají vědět všichni, kteří si doma nemohou tisknout materiály, které budu dávat do výukových zdrojů a budou součástí distanční výuky. Těm, kteří si nemohou tisknout budu dávat vytištěné pracovní listy na recepci školy a tam je možné si je vyzvednout. Pracovní listy budu dávat do výukových zdrojů o den dříve, než je zařadím do dopolední činnosti Zetíků.

3) Co jsem včera řekla Zetíkům.

Úkoly budou zadávány přes třídní web. Kdo s tím máte problém, dejte mi vědět. Budu tisknout a nechávat zadání na recepci.

Zetíci vědí, že distanční výuka je už zákonem povinná a úkoly, které jim budou zadány vypracovat musí. Je jedno jak, chápu, že máte svých starostí dost. Jde mi o to, aby se už sami snažili. Jsou na to už dozrálí.

Pokud cvičení nechápou a nejste k dispozici mají za úkol vybrat a vypracovat si jiné náhradní. Ke cvičení, které nezvládli, napíší...místo tohoto cvičení jsem udělal/a cv. 3/ str. 8.

V této době mohou Zetíci volat kdykoliv mně nebo Honzovi o pomoc ze svých ev. vašich telefonů. Využívejte toho, většina dětí od nás snáze přijme pomoc než od vás jako od rodičů. Vás chtějí mít jako maminku a tatínka. Pokud něčemu nerozumí, klidně jim řekněte, ať zavolají. Možná se tím vyhnete zbytečnému stresu. A také se může stát, že na to dítě samo přijde raději než, aby nám zavolalo. Protože dítě vždycky své rodiče trénuje ze všech nejvíce a nejvíce zkouší prostor, aby něco nemuselo. Jsme tu pro vás. Mnohem radši bychom byli, kdyby tu byly děti s námi, ale jsme připraveni s nimi oba mluvit a pomáhat.

Začátek vzdělávání jsme si stanovili na 8,30 - konec 12,30 i s pauzami. První blok 8,30 - 10,00. Druhý blok 10,30 - 12,00.

4) Pokud jsou děti nemocné a úkoly v distančním vzdělávání dělat nebudou, je nutné, je řádně omluvit!!! V tom nastal rozdíl od minulého školního roku. Distanční výuka je povinná a neudělané úkoly se vyhodnocují jako absence, která se musí omluvit. Prosím, abyste to vy dospělí brali s rezervou a hlavně si doma udělali pohodu. Apelovala jsem hlavně na Zetíky, aby to nebrali lehkovážně a nemysleli si, že odchází na prázdniny. Takže jsem tady byla trochu za bubáka (ale pro ně, abych vám doma ulehčila vaši výchozí pozici). Jinak prosím žádný stres - je to spouštěč nemocí a nepohody. I když bude cvičení špatně budu si vážit jejich práce. My si to tu potom zkontrolujeme a ohodnotíme koláči a áčky.

5) Notebook jsem sice dostala, ale už jsem nestihla projít školením, tak nějakou on line hodinu plánuji na příští úterý. Teď bych využila nabídky a pokud by měl Maxim Krušina nebo Tomáš Tyl(nebo někdo další ze třídy) čas věnovat se mi a něco mě naučit, tak budu velmi ráda.

6) Kdo nestihl odevzdat souhlas s e mailem pro dítě a ještě by chtěl, prosím, naskenujte a pošlete mi ho.

7) Kniha Šedík a Bubi je půjčená z knihovny - nutné vrátit. Molitan a dřevo s měkkými a tvrdými slabikami a souhláskami také nutné vrátit!!! Díky moc

I Vy mě neváhejte kontaktovat v případě nejasností.

Hezký den Veronika