6. květen - úkoly

Ahojky Zetíci! Posílám vám pozdravy od Pluta, o kterém už víte, že se nepočítá mezi planety. Pluto vám zazpívá proč a taky jak se mu teď vlastně říká, když už není planeta. Víte proč už Pluto není planeta? A jak se mu tedy říká? Mějte se krásně! Honza

Ahoj lidi, dneska doporučuji pořad UčíTelka...2. třída Rostliny a živočichové, řeky a rybníky. Lze i 3.třída Koloběh vody, pokud si myslíte, že by to už Zetíka oslovilo. Po shlédnutí můžete jakkoliv dále zpracovat a rozvinout toto téma...jít na procházku k Rokytce, nebo Vltavě. Popovídat si o rozdílech mezi potokem a řekou, nakreslit mapu potoků a řek- pojmenovat si je a připomenout si, že modrá barva na mapě znamená vodní plochy a toky.

Co se pořadu UčíTelka týká....podívejte se na témata....já je pouštím zpětně dětem ve www.ivysilani.cz a vybírám podle tématu. Pokud na to máte čas, je tam mnoho zajímavých dílů. U matematiky bych doporučila hlavně aktivity pro 1.ročník. Prosím hlavně se nepouštějte do násobilky....tam je důležité pochopení a to jsme si rozdělali ve škole na ponožkách a lichožroutech. Nemá cenu ve věku druháků umět pamětně násobení....důležité je jeho pochopení a to je hodně práce a aktivit.

Další mytologické vládní knihy jsou....Hepsibarův herbář a Velká kniha zaklínadel. Vaše úkoly. Herbář už vyrábíte...Hepsibarův herbář složíme ve třídě....zkuste každý z vás zařídit jednu rostlinu, kterou si nedáte do Vašeho herbáře, ale přinesete ji do školy....dohromady si uděláme Hepsibarův herbář.

Do Veleslovníku zapište vždy po 1 slovu, které znáte....začínající, nebo uprostřed na slabiku ži, ši, ři, ci, ji, di, ti, ni, hy, chy, ky, ry, dy, ty, ny ( nebo slabiky s í,ý) jednou větou se snažte vysvětlit, co slovo znamená....např. citrón- Je kyselé ovoce se žlutou slupkou na povrchu.

Do Velké knihy zaklínadel dostanete úkol až zítra. Mějte všichni krásný den, mám vás moc ráda ahoj Veronika.

25.8.2020