4. května - úkoly

Krásné ráno vám všem Zetíci.

Posílám Vám krásnou písničku o planetách. Zpívá Vám ji Slunce... Až budete mít klid, jen zavřete oči a poslouchejte. Je moc hezká. Vzpomeňte si jak jdou planety po sobě. Ale jedna planetka o které Slunce zpívá, už k nim nepatří. Víte která?

Hola hola, tam Veronika s úkolem. DNes posílám Mluvící balík ve výtvarném pojetí Káti. Na prvním obrázku je celý příběh dohromady, potom jsem nafotila detaily. Zkuste pojmenovat tvory, kteří jsou na obrázcích. Jeden obrázek z nabízených si vyber a popiš, co se na něm děje. Na obrázcích pojmenovávej všechny geometrické obrazce, které vidíš. Spočítej všechny tvory. Spočítej rostliny.

Když se na obrázky podíváš, zkus odhadnout co se v příběhu Mluvící balík děje. Zítra se to dozvíš. Zkus odhadnout, jaké 3 vládní knihy v Mytologii ukradli bazilišci? Jak by se ty vládní knihy mohly jmenovat? Co je jejich obsahem? Klíčovým bodem příběhu je rostlina, která dá sílu bázlivým lasičkám a ty začnou bojovat proti baziliškům. Proto se budeme opět dnes i později věnovat rostlinám.

Víte co je to herbář? První Vaše správná odpověď je klíčem k dalšímu úkolu.

DOMÁCÍ ATLAS KYTEK

Zkuste si udělat malý herbář. Pokud si vzpomínáte, jak jsme ve třídě sušili listy, stejně můžete usušit i celou bylinu. Klidně stačí jedna. Podmínkou vložení do herbáře je to, že ji budete znát nebo se s ní seznámíte a napíšete k ní, jak se jmenuje. Berte to jako dlouhodobý úkol až do září. Herbář forma město- Karlín....místo lisování byliny nakreslete a napište, jak se jmenují. Přeji Vám krásný a klidný den. Ahoj Veronika.

4.5.2020