3. školní týden - naše práce

V tomto týdnu se budeme zabývat.

1) Český jazyk - všechny diktáty budou zaměřeny na pravopis u, ú, ů, naučíme se cizí slova, v nichž se píše uprostřed ú, budeme číst knihu O díře z trychtýře a budeme v ní vyhledávat různá slova (s měkkými a tvrdými slabikami) - slovesa(činnost) a podstatná jména(a kdo jí dělá) a věty podle postoje mluvčího (otázky a oznamovací).

2) Matematika - všechny matematické chvilky budou zaměřeny na zápis a porovnávání dvojciferných čísel, určení sudého a lichého čísla, zopakujeme nebo se naučíme příklady typu 60 - 20, 30 + 40, budeme pracovat s jízdními řády a vyhledávat a číst z nich údaje

3) Prvouka - zopakujeme si ovoce a zeleninu - co kam patří. Budeme se věnovat dopravním prostředkům - budeme je různými způsoby třídit a práci spojíme s jízními řády.

4) Pokud Zetík chybí, prosím o vyplňování cestovního pasu a deníku Zetíkova cestovatele. Pouze pokud je toho schopen např. - karanténa nebo jiný důvod. V nemoci to není zapotřebí. Moc děkuji.

5) Nezapomeňte, že v deníku je měsíční domácí projektový úkol.

Výukové materiály a konkrétní náplně hodin vyčtete ze školy on line vždy po dopoledním vyučování. Dříve nejsem schopna tam materiály dávat.

Mějte krásný den ahoj Veronika

PS: Pokud něco nechápete, neváhejte se zeptat. Jsem tu pro vás a ráda pomohu.

15.9.2020