3. 6. - úkoly

1) Pamatujete si, jak jste vyhledávali slova, kde bylo uprostřed slova nebo na jeho konci písmeno b, v, d, h? Víte, že tato písmena bydlí v domečku a bydlí v něm se svou párovou souhláskou? Zkuste objevit jaká párová souhláska k těmto 4 písmenům patří. Jsou ještě další, ale my zatím zůstaneme u těchto čtyř.

2) Názvy geometrických útvarů a těles rozhodovačka na www.umimematiku.cz zkuste si ji, i když jsou tam i útvary, které neznáte. Třeba se je naučíte poznávat. Další o rohodovačce jsou ještě roboti. Doma nebo ve škole postavte ze stavebnice nebo jiného materiálu tělesa a pojmenujte je. Zkoumejte a zjišťujte, z jakých geometrických obrazců se jednotlivá tělesa skládají. My jsme společně v první třídě přišli na to, z čeho se skládá krychle (6 čtverců) a kvádr (6 obdélníků, nebo 4 obdélníky a dva čtverce). Pátrejte u dalších těles a zkuste nakreslit z čeho by se skládal jejich plášť, kdyby jim byla zima.

3) Vyrobte si kouzelnou kapalinu. Na www.youtube.cz - kouzelná kapalina v odkazu pokusy pro děti. Podívejte se, jak na to a zkuste to. Napište, jak se vám to líbilo a jestili vám bylo příjemné smočit ruce do kouzelné kapaliny.

4) Jára Cimrman - Elektrický valčík - které jméno českého technika působícího v Karlíně máme spojene se slovy elektrický proud?

3.6.2020