26. května - úkoly

Krásný den Zetíci. Další písnička je opět od Karla Kryla. Bratříčku zavírej vrátka. Zase jde jen o to poslouchat. Kdo můžete zkuste zjistit o čem je. Můžete mi i napsat o čem si myslíte, že je. A co si myslíte, že jsou železné hranaté maringotky? A dovedli byste zjistit, kdo byl Karel Kryl? Mějte krásný klidný den! Honza

Zdravím Zetíci, další doporučení na UčíTelku. ..díly středeční prvouky- člověk a jeho svět s Veronikou Svobodovou... jsou moc fajn... nestíhám na všechno koukat, ale doporučuji... Opět zkuste dělit množství panáčkům a zkuste zaznamenat, jak toto dělení proběhlo.

Nakreslete si pizzy a dorty. 1.pizzu rozdělte na 4 části. 2.pizzu rozdělte na 6 částí 3.pizzu na 8 částí. Dorty rozdělte na 5, 7 a 9 částí. Kdy budete mít nejmenší kousek?

Doporučuji dnešní díl pořadu UčíTelka matematiky pro 1. ročník. Hrajeme si se znaménky...je to moc fajn lekce, můžete ji zkusit s čísly do 100. Máte 3 čísla, znaménko + a větší než....a vytvořte možné příklady.

Napište jména 15 pohádkových postav a seřaďte je podle abecedy. Pamatuješ si, jakým písmenem musíš psát vlastní jména? Mějte všichni krásný den, ahoj Veronika.

25.8.2020