Lyčkopis na Multimediálním dni v Brně. Přivezl stříbrné ocenění

Soutěž Školní časopis roku organizuje Asociace středoškolských klubu ČR už od roku 2007. Lyčkopis se do ní letos zapojil poprvé a navzdory očekávání slavil úspěchy15. 12. 2018

Díky postupu z krajského kola se členové redakce Mediálního klubu mohli vydat do Brna na vyhlášení kola republikového. To se konalo na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně v rámci tzv. „Multimediálního dne“, který fakulta pořádá každý rok jako svůj den otevřených dveří.

Než došlo na samotné vyhlášení soutěže, připraven byl bohatý doprovodný program. Na místo se sjely redakce všech velkých médií – Česká televize, Český rozhlas, Aktuálně.cz, Seznam Zprávy nebo třeba DVTV. Svou práci prezentovaly v atriu školy i v rámci různých workshopů. Téma celého dne letos znělo „Televize po televizi“.

Po slavnostním zahájení členové Mediálního klubu navštívili poutavou přednášku Petra Zakrzewskiho z Asociace středoškolských klubu ČR o tom, jak udělat své sociální sítě atraktivní a sledované pomocí telefonu. Věnoval se hlavně Instagramu jako síti, která postupně nahrazuje i samotný Facebook. Dále žáci navštívili workshop Zpráviček ČT:D vedený dramaturgem Petrem Kopeckým. Spolu s mnoha dalšími nadšenci si vyzkoušeli sestavit čtenou zprávu o celé akci, která se následně večer objevila ve vysílání.

Podobně jako některé základní a střední školy, i univerzity mají svá média. V Brně jde konkrétně o MUNI TV nebo Radio R. A právě do redakce a studia Radia R účastníci zamířili v další části dne. Zkusili si tu vytvořit vlastní rozhlasový pořad, který si můžete níže poslechnout.

Pak už přišel čas na samotné vyhlášení. Z celkem 428 časopisů napříč celou republikou do finálového kola postoupily tři nejlepší z každého kraje. Zvlášť byla vyhlašována také kategorie webových magazínů, mezi které patří právě Lyčkopis. Přišlo velké překvapení – Lyčkopis byl oceněn jako druhý nejlepší webový magazín v republice v rámci kategorie základních škol. Děkujeme, že nás čtete, sledujete a posloucháte! Velké poděkování patří také všem členům Mediálního klubu za jejich nasazení. Těšíme se na další výzvy!

Boyan Malinov, Matouš Ettler
15.12.2018