ZÁZNAM: Škola přivítala Vánoce koncertem v kostele. Vysílali jsme živě

Rok utekl jako voda a Vánoce jsou opět tady. Podobně jako loni, i letos se po vánočním jarmarku při rozsvícení stromu zpívalo jen pár koled a vystoupení tříd i učitelů následovala o den později v karlínském kostele.

Ten byl 13. prosince večer zaplněn skoro bez nadsázky do posledního místa. Svá vystoupení si připravily třídy napříč celým prvním stupněm, tradičně vystoupili učitelé a přidal se i školní pěvecký sbor Piánko.

Vystoupila tak 1.A, 1.C, 2.B, 3.A a 4.A. Každá třída secvičila několik koled či vánočních písní. Vystoupení 2.B za doprovodu jejich třídního Mgr. Jiřího Brůžka bylo o to více speciální, že obě jejich písně, „Vánoce na Lyčkárně“ a „Babičko, vyprávěj“ , byly písně autorské právě pana učitele.

Zástupci pedagogického sboru pak svému vystoupení věnovali stejnou, ne-li ještě větší píli. Posílila pěvecká i nástrojová sekce – zastoupeny byly housle, flétny, kytary a samozřejmě i klavír. V podání učitelů zazněly tři skladby: Ryba rybě od Janka Ledeckého, křesťanská mariánská píseň Korunovaná hvězdami a Čas vánoční od Lucie Vondráčkové. Na poslední jmenovanou skladbu se přidal také pěvecký sbor Piánko.

Piánko samostatně pak předvedlo výběr dalších šesti vánočních písní ze svého bohatého repertoáru. Nakonec si všichni zazpívali Štěstí zdraví a s obdobným přáním se za družného hovoru rozešli do svých domovů.

Foto: Kateřina Minksová (5.B)

Autor/ka
redakce
Publikováno
11.1.2019

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.