Za vánočními nákupy do školy

Za vánočními nákupy do školy

Ve středu 13. prosince 2017 odpoledne se na naší škole už po osmé naplnily chodby žáky, jejich rodiči a stánky s výrobky. Přišla doba adventní, čas na vánoční jarmark.

Na jarmarku návštěvníci mohli vidět výrobky, které vytvořily děti se svými učiteli. Namátkou šlo například o přáníčka, ozdoby na stromeček, domácí modelíny, pečené čaje nebo adventní věnce pro ty, kdo je ještě nestihli vyrobit. Hladoví se mohli občerstvit mimo jiné v přízemí, kde si deváťáci připravili tradiční kavárnu. Nabízeli dorty, zákusky, slané pochutiny a teplé i studené nápoje. Rodiče také tradičně na školním dvoře nabízeli svařené víno.

Oproti minulým rokům letos stánky žáků nebyly jen na prvním stupni (ve východním křídle), ale i v nižších patrech křídla západního. I přes větší rozlohu byly ale chodby plné nakupujících rodičů i spolužáků. Každá třída si určila, kam poputují peníze, které vydělali.

Po jarmarku se všichni přesunuli ven před školu k vánočnímu stromu, kde si všichni společně zazpívali tentokrát jen tři koledy. Jak říká pan ředitel Korda: „Po zkušenostech z minulých let, kdy díky počtu vystupujících, množství návštěvníků, špatnému nazvučení a špatné viditelnosti vystupujících nevznikla klidná vánoční atmosféra, ale spíše předvánoční stresovka, jsme se rozhodli, že letos uděláme změnu.“ Vánoční zpívání tříd se tedy přesunulo do karlínského kostela o týden později.

Akce tak přivedla do školy i do domácností žáků sváteční náladu a Vánoce už mohly přijít.

Autoři článku: Anna Bartoníčková, Kryštof Vilgus, Boyan Malinov / Foto: Aneta Hanzalová / Redaktor reportáže: Kryštof Vilgus / Kamera: Tobiáš Vítek, Adam Soliman, Václav Zachariáš

Autor/ka
redakce
Publikováno
30.1.2018

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.