Další generace předškoláků u zápisu: Rozhovor s Janem Kordou

Další generace předškoláků u zápisu: Rozhovor s Janem Kordou

Jedna životní etapa končí a druhá brzy začne. Celkem 116 dětí dorazilo společně s rodiči v úterý 10. a středu 11. dubna na Lyčkovo náměstí, aby se zapsali do první třídy základní školy.

Ještě donedávna býval zápis už v lednu, od loňského roku je nově v dubnu. Podle Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je to mimo jiné proto, aby se snížil počet odkladů školní docházky – spoléhají v to, že děti už budou vyspělejší. Každá škola si zápis organizuje jinak. Na té naší už poměrně dlouhou dobu probíhá poměrně originálním způsobem, který se zaměřuje na skutečně všechny klíčové kompetence budoucích prvňáčků.

Po příchodu se děti seznámí s panem ředitelem a chvilku počkají, než přijdou na řadu. Pak společně s rodiči vyráží na pouť po jednotlivých stanovištích. Nejdříve mají za úkol se sami představit dvojici učitelů a dostanou lístek, na který budou postupně sbírat razítka. Postupně pak ukazují, jak umí kreslit, poznávat barvy a zvířátka nebo jak mluví. Čeká je i zkouška samostatnosti a jako odměnu si odnesou tričko hlásající „Těším se do své školy na Lyčkově náměstí.“ My se na prvňáčky také těšíme!

Vše o přijímacím řízení a o nástupu do první třídy přehledně v rozhovoru s ředitelem školy Mgr. Janem Kordou

Ptala se: Anna Bartoníčková (7.C) / Kamera a foto: Václav Zachariáš, Boyan Malinov, Anna Bartoníčková (7.C), Aneta Hanzalová (7.B), Kryštof Vilgus (6.A) / Článek, střih rozhovoru: Matouš Ettler / Děkujeme: Mgr. Janu Kordovi

Autor/ka
Anna Bartoníčková, Matouš Ettler
Publikováno
12.5.2018

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.