Reflegs TV v České televizi

Poslední březnový den byl pro Reflegs TV ve znamení setkání s jinými školními televizemi. Na setkání vyrazili Matouš Ettler a Eliáš Bíca z 8.A a opravdu si ho užili.

Celý den proběhl v České televizi, která pozvala školní televize z různých koutů republiky, aby se blíže seznámily s tvorbou sportovních reportáží. Jednotlivé školní televize zaslaly svou reportáž a tu pak hodnotil editor a sportovní komentátor Miroslav Langer. My jsme se zúčastnili reportáží z úspěšného florbalového zápasu a jako všem přítomným televizím nám Miroslav Langer zhodnotil silné i slabé stránky a dal nám doporučení, jak některé části vylepšit.

Česká televize přichystala bohatý program, během něhož jsme byli seznámeni s novinkami ve Zprávičkách, přednášku si připravil také sportovní komentátor Jan Smetana, který nám dokonce poskytl rozhovor, ten budete moci brzy zhlédnout ve zprávách Reflegs TV. Program byl dovršen mnoha workshopy na různá témata. My jsme se zúčastnili workshopu o dabingu a grafice a dozvěděli se mnoho nových informací. Zajímavostí pro nás bylo také zjištění, že jsem jediná pražská televize tohoto setkání.

Celé setkání bylo pro všechny nejen přínosné, ale také příjemné. Česká televize připravila opravdu zajímavý program a docílila skvělé atmosféry. Těšíme se na další setkávání.

Mgr. Jana Gabrielová
3.4.2015