Okresní souboj ve florbale

Děti z Lyčkárny opět na florbalovém turnaji pro první stupeň! Před třemi lety se na stejném turnaji reprezentace naší školy probojovala až do celostátního finále, kde získala bronz. Tentokrát v okresním kole, které se konalo 10. listopadu na ZŠ Hovorčovická, byl výběr kluků víceméně z našeho školního kroužku a z kluků, kteří již v minulém roce prokázali, že jsou platnými hráči v poli.

Podle toho také vypadal první i druhý zápas, kde jasně dominovali. Poslední zápas o postup byl s kluky z Mazurské a zde bylo vidět, že ještě dost situací nemají kluci zažitých a ne vždy se umí na hřišti správně rozhodnout, především v obraně. Nakonec ale zabodovali a těšíme se společně s nimi na další, tentokrát krajské kolo!

Hned další týden nastoupila ke svému turnaji i děvčata a nevedla si vůbec špatně! Hned úvodní zápas s budoucími vítězkami z Kunratic sehrály ještě nerozehrané „pouze“ 2:5. Poté následovala výhra a další zápas s Mendelkou byl velmi vyrovnaný a herní štěstí se přelévalo zleva doprava, až nakonec asi i zaslouženě 4:3 pro soupeřky. V ten okamžik už bylo jasné, že do postupující trojice nepostoupíme, ale i přesto holky bojovaly každou minutu na hřišti a tak až na konci druhé půlky padl nešťastný gól do naší branky, 0:1. Konečné šesté místo je ale opravdu krásné a holkám patří velký dík za předváděné výkony a vysoké nasazení během celého turnaje!

Ondřej Černý
2.12.2017